Dlaczego pozycjonowanie to proces ciągły?

Ostatnie zmiany algorytmy wyszukiwarki Google chociaż mieszają w wynikach wyszukiwania to jednak co raz bardziej przybliżają nas do głównego celu Google: dostarczania jak najlepszych (najwartościowszych) wyników dla danego zapytania internauty.

Skontaktuj się z nami

Dzwonię w sprawie nowej usługi
Proszę o kontakt
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności

Ostatnie zmiany algorytmy wyszukiwarki Google chociaż mieszają w wynikach wyszukiwania to jednak co raz bardziej przybliżają nas do głównego celu Google: dostarczania jak najlepszych (najwartościowszych) wyników dla danego zapytania internauty.

Zmiany te uświadamiają wielu firmom, że pozycjonowanie to nie jest droga na skróty i jak każda praca wymaga poświęcenia i systematyczności w osiąganiu jak najlepszych wyników.

Mamy nadzieję, że wkrótce do lamusa odejdą wszystkie usługi, które za jednorazową opłatę obiecują szybkie efekty za małe pieniądze. Wracając do pytania z tematu: dlaczego pozycjonowanie to proces ciągły ? Ano dlatego:

  • Google rozwija się cały czas, a w raz z nim jego standardowy produkt: algorytm wyszukiwania. Każda nowa zmiana w założeniu twórcy ma przysłowiowo „oddzielić ziarna od plew” czyli dostarczyć wartościowych wyników wyszukiwania. Co z tego, że dzisiaj jesteś na miejscu 5 skoro po zmianie algorytmu możesz wypaść z pierwszej dziesiątki.
  • Nic nie jest wieczne, również pozycja Twojej strony w wynikach pozycjonowania – tutaj też masz konkurencję i to nawet nie wiesz jak dużą.
  • Jednorazowe zabiegi typu 1000 linków za 100 zł coraz mniej dają – w najlepszym razie efekt jest krótkotrwały, w najgorszym narażasz się na karę od Google.
  • Aby pozycjonowanie miało sens Twoja strona powinna ciągle rozwijać się z Twoją firmą – Google preferuje nowe i unikalne treści.
  • Im dłużej trwa pozycjonowanie, tym efekty są trwalsze i nie musisz obawiać się nowych zmian algorytmu (jeśli oczywiście pracujesz systematycznie i nie łamiesz zasad Google).

Internet dojrzewa, a w raz z nim świadomość klientów firm zajmujących się pozycjonowaniem. Dlatego też jeśli następnym razem dostaniesz meila z super ofertą pozycjonowania za jednorazowe 100 zł – pomyśl chwilę czy stać Cię na wyrzucenie pieniędzy w błoto, no i oczywiście stratę czasu, a jak wiadomo czas jest bezcenny – szczególnie dla Twojej firmy.

Uczciwe pozycjonowanie SEO i reklama Google Ads

Uczciwe pozycjonowanie SEO i skuteczne kampanie w Google Ads to kluczowe elementy sukcesu online każdej firmy. W Exelmedia zdajemy sobie doskonale sprawę, że każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia i staranności. Nasza agencja oferuje kompleksowe usługi w zakresie pozycjonowania stron internetowych oraz reklam w Google Ads, oparte na solidnych strategiach, najnowszych trendach rynkowych, a przede wszystkim – na uczciwych warunkach współpracy. Zdobądź przewagę konkurencyjną i skontaktuj się z nami już dziś, abyśmy mogli wspólnie opracować strategię, która przyspieszy rozwój Twojego biznesu.

Zachęcamy także do pogłębienia tematu uczciwych praktyk SEO - zapoznaj się z akcją społeczną, promującą uczciwe pozycjonowanie i reklamę w Google - #NABICIWSEO.

O autorze

Jan Maciaszek - Specjalista SEO/ADS

Swoją przygodę z e-commerce i marketingiem internetowym rozpoczął od praktyk w naszej firmie na stanowisku copywriter. Obecnie odpowiada za prowadzenie działań SEO (szczególnie pod kątem kreacji i optymalizacji treści w serwisach) i reklamę Google ADS. Prywatnie pasjonat dobrej kuchni, zdrowego odżywiania i sportu, który każdą wolną chwilę stara się spędzić aktywnie.

Porozmawiajmy o uczciwym marketingu

Dzwonię w sprawie nowej usługi
Proszę o kontakt
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności