Ecopako.com - Kartony i opakowania

Ecopako.com to sklep, który oferuje kartony, opakowania i pudełka różnego rodzaju. Sklep skierowany jest głównie dla firm. W ramach swojej działalności Ecopako.com oferuje gotowe produkty, które są dostępne na sklepie oraz realizuje indywidualne zamówienia. Ważnym elementem tej branży jest sezonowość. Największy popyt na produkty przypada na ostatni kwartał roku czyli październik - listopad - grudzień.

1. Profil Klienta:

Ecopako.com to sklep, który oferuje kartony, opakowania i pudełka różnego rodzaju. Sklep skierowany jest głównie dla firm. W ramach swojej działalności Ecopako.com oferuje gotowe produkty, które są dostępne na sklepie oraz realizuje indywidualne zamówienia. Ważnym  elementem tej branży jest sezonowość. Największy popyt na produkty przypada na ostatni kwartał roku czyli październik - listopad - grudzień.

2. Zakres działań:

  • Analiza konkurencji
  • Analiza użytkowników odwiedzających stronę
  • Research słów kluczowych
  • Zoptymalizowanie produktów dla pliku produktowego w Google Merchant
  • Kampanie Google Ads w sieci wyszukiwania
  • Kampanie Google Ads w sieci produktowej
  • Wdrożenie remarketingu na stronach partnerskich Google

3. Efekty Współpracy"

Pracę z ecopako.com rozpoczeliśmy połowie roku 2017. Przed rozpoczęciem najintensywniejszego okresu w sezonie dla tej branży, dokonaliśmy analizy konkurencji oraz zachowań użytkowników, którzy odwiedzali stronę aby dokładnie określić dokładny profil klienta. Kampanie Google Ads zostały dokładnie zaplanowane, opierając się na trendach panujących w branży. Aby uzyskać jak najlepszy efekty wprowadziliśmy wszystkie rodzaje kampanii Google Ads: w sieci wyszukiwania, w sieci produktowej oraz remarketing produktowy w sieci reklamowej Google. W okresie sprzedażowym kampanie były pod stałym monitoringiem i na bieżąco zoptymalizowane. Ostateczny wynik przeprowadzonych w poprzednich latach kampanii to znaczący wzrost przychodów w okresie największego popytu na oferowane produkty. Podniesienie budżetu marketingowego na kampanię Google Ads niosło za sobą zwiększenie przychodów w okresie od październik do grudnia.

Reasumując, nie trzeba dużych budżetów aby kampania była skuteczna i nastąpił duży zwrot z inwestycji. Google Ads to świetny sposób, aby natychmiast sprowadzić wartościowych użytkowników do sklepu internetowego. Dzięki wyszukiwarce i sieci reklamowej potencjalni klienci trafiają na produkty, których w danym momencie szukają, a to z kolei przekłada się bezpośrednio na przychody i zysk sklepu. 

Dane z Google Analytics od 10.2019 - 12.2019

eco-pako-2018

Dane z Google Analytics od 10.2018 - 12.2018

eco-pako-2019

Dane z Google Analytics od 10.2017 - 12.2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

Dzwonię w sprawie nowej usługi
Proszę o kontakt
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności

Zobacz więcej pozycji

Porozmawiajmy o twoim marketingu

Dzwonię w sprawie nowej usługi
Proszę o kontakt
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.