Higo.com.pl – branża obuwnicza 2024

Higo.com.pl to sklep z obuwiem damskim oraz producent ręcznie robionych butów damskich ze skóry naturalnej. Produkty Higo charakteryzuje wysoka jakość oraz 100% polska produkcja. Nasz współpraca rozpoczęła się od kwietnia 2022 roku i z wieloma sukcesami jest kontynuowana aż po dziś dzień.

Poprawa widoczności HIGO w wyszukiwarce Google

Profil klienta

HIGO to polski producenta obuwia damskiego, a jednocześnie sklep oferujący buty damskie własnej produkcji oraz innych, uznanych producentów – zarówno z rynku rodzimego, jak i znanych marek zagranicznych. HIGO posiada zarówno sklep internetowy, jak i trzy salony stacjonarne zlokalizowane w Chrzanowie, Jaworznie oraz Oświęcimiu. Jak podkreśla sam producent, najważniejszym wyróżnikiem ich jego produktów jest wysoka jakość materiałów oraz własny styl, który doceniają kobiety w Polsce i nie tylko.

1. Zakres prowadzonych działań

  • Strategia SEO dla sklepu Shoper

Naszą współpracę rozpoczął kompleksowy audyt strony Higo.com.pl, analiza konkurencjioraz grupy docelowej, do której kierowana jest oferta. Na podstawie uzyskanych wyników opracowaliśmy i wdrożyliśmy odpowiednią strategię, której celem była poprawa widoczności w wyszukiwarce, a tym samym pozyskanie nowych klientów i poprawa wyników sprzedażowych.

  • Content marketing i research słów kluczowych

Po opracowaniu indywidualnej strategii SEO dla sklepu Higo, przeprowadziliśmy pogłębioną analizę słów kluczowych, które stanowiły podstawę do stworzenia nowych treści oraz optymalizacji bieżącego contentu na stronie. Dodatkowo zadbaliśmy o rozbudowę wewnętrznego bloga, który w chwili obecnej stanowi niezwykle wartościowe źródło ruchu na stronie.

  • Optymalizacja SEO

Kolejnym elementem sukcesu naszego Partnera jest optymalizacja SEO oraz optymalizacja techniczna sklepu. Nasza analiza pozwoliła wyodrębnić wszelkie nieprawidłowości i błędy techniczne występujące na stronie, które wywierały negatywny wpływ na pozycjonowanie, jak i bezpośrednie odczucia klientów. Natychmiast podjęliśmy się ich naprawy, co zaowocowało poprawą strony pod kątem Google i jej użytkowników.

  • Link building – linkowanie

Jednym z kluczowych aspektów w naszej pracy jest też link building. Podczas działań związanych z linkowaniem zoptymalizowaliśmy linkowanie wewnętrzne w obrębie domeny Higo oraz zbudowaliśmy solidne zaplecze wartościowych linków zewnętrznych.

  • Reklamy Google Ads

Dla naszego Partnera prowadzimy również kampanie Google Ads, które stanowią dodatkowe źródło pozyskania klientów i pozwalają osiągać jeszcze wyższe wyniki sprzedażowe.

2. Efekty współpracy

Działalność w branży e-commerce stanowi niemałe wyzwanie, a osiągnięcie sukcesu niejednokrotnie wiąże się z wieloma trudnościami. Dlatego też warto skorzystać z pomocy specjalistów z zakresu pozycjonowania SEO i reklam Google Ads. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło na szybką identyfikację problemów oraz ich skuteczną naprawę, co błyskawicznie przerodziło się w znaczną poprawę widoczności sklepu w wyszukiwarce. Nasze działania skupiły się w dużej mierze na rozbudowie struktury sklepu oraz stworzeniu nowych kategorii, które opierały się na niszowych frazach. Dzięki temu udało nam się dotrzeć do zdecydowanych klientów, którzy szukają konkretnego rodzaju produktów. Tym samym znacznie zwiększyła się liczba użytkowników na stronie, a co za tym idzie – sprzedaż.  W kolejnych miesiącach planujemy dalszy rozwój sklepu, co z pewnością przełoży się na jeszcze lepsze wyniki.

Higo – Case Study 2024 – widoczność Google Search Console

Skuteczność w wynikach wyszukiwania (w sieci) od 05.10.2022 do 04.02.2024

 


Skuteczność w wynikach wyszukiwania (grafika) od 05.10.2022 do 04.02.2024

 

Higo – Case Study 2024 – widoczność Ahrefs

Ruch organiczny

 

Organiczne słowa kluczowe – TOP 1-3

Organiczne słowa kluczowe – TOP 4-10

Organiczne słowa kluczowe – TOP 11-20

Organiczne słowa kluczowe – TOP 21-50

Organiczne słowa kluczowe – TOP 51+

Higo – Case Study 2024 – widoczność Senuto

Widoczność w Google według Senuto – TOP 3

Widoczność w Google według Senuto – TOP 10

Widoczność w Google według Senuto – TOP 50

Skontaktuj się z nami

Dzwonię w sprawie nowej usługi
Proszę o kontakt
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności

Zobacz więcej pozycji

Porozmawiajmy o uczciwym marketingu

Dzwonię w sprawie nowej usługi
Proszę o kontakt
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności