Meblekukulka.pl – branża meblowa 2022

Meblekukulka.pl to sklep internetowy z meblami, z którym współpracujemy od kwietnia 2021 roku. Meble Kukułka słynie z szerokiej oferty mebli do domu, a także jest producentem mebli tapicerowanych.

Poprawa widoczności Meble Kukułka w wyszukiwarce Google

1. Profil klienta

Meblekukulka.pl to sklep, który prowadzi internetową sprzedaż różnego rodzaju mebli. W ich asortymencie dostępne są m.in. meble wypoczynkowe, stoły, meblościanki, szafy i wiele więcej. Meble Kukułka proponuje także aranżacje do konkretnych pomieszczeń, bądź stylów wnętrz. Dodatkowo jest to również producent mebli tapicerowanych, które także dostępne są w ofercie sklepu. Głównymi cechami, które charakteryzują Meble Kukułka są dbałość o każdy szczegół i jakość oraz podążanie za nowymi trendami i rozwiązaniami, aby pozostawać na bieżąco ze światem designu. Naszym zadaniem z kolei było wykorzystanie mocnych stron klienta i pomoc w zrealizowaniu kolejnych etapów, które miały zaowocować zwiększeniem sprzedaży i liczby klientów sklepu Meblekukulka.pl.

2. Zakres prowadzonych działań

 • Strategia SEO/Content
 • Pierwszym etapem naszej pracy było przeprowadzenie audytu strony Meblekukulka.pl oraz analiza konkurencji i klientów sklepu, a następnie zastosowanie odpowiedniej strategii, która doprowadziłaby do wzrostu liczby klientów oraz sprzedaży. Główną strategią, na którą się zdecydowaliśmy się wspólnie z klientem było skupienie największej uwagi na głównych produktach z oferty. Z naszej strony zajęliśmy się również optymalizacją SEO oraz optymalizacją techniczną sklepu.

 • Research słów kluczowych/keywords
 • Przed przystąpieniem do optymalizacji treści na stronie sklepu przeprowadziliśmy szczegółową analizę słów kluczowych, która pozwoliła nam na wyodrębnienie pożądanych słów kluczowych, co następnie wykorzystaliśmy w tworzeniu contentu.

 • SEO Content marketing
 • Jednym z podstawowych zadań, których się podjęliśmy była optymalizacja contentu SEO poszczególnych podstron. Stworzyliśmy wartościowe treści, które zostały dopasowane do konkretnych klientów – osób poszukujących mebli. Cała nasza praca w zakresie tworzenia contentu przebiegła w sposób prawidłowy i udało nam się zaproponować treści, które wyróżniły Meble Kukułka na tle konkurencji i pomogły w zwiększeniu liczby klientów.

 • Optymalizacja SEO
 • Przechodząc dalej, rozszerzyliśmy naszą pracę o całościową optymalizację SEO. Dzięki temu udało nam się poprawić pozycjonowanie SEO i poprawić widoczność sklepu z wyszukiwarkach.

 • Optymalizacja techniczna
 • Poza optymalizacją SEO skoncentrowaliśmy się również na kwestiach technicznych. W ten sposób wyszukaliśmy wszystkie nieprawidłowości i błędy techniczne, a następnie skutecznie je zlikwidowaliśmy, czyniąc sklep Meblekukulka.pl jeszcze bardziej przyjaznym dla klientów.

 • Link building – linkowanie
 • Kolejnymi działaniami, które wdrożyliśmy na stronie naszego klienta to stworzenie niezwykle cennego linkowania wewnętrznego. Aspekt ten odgrywa bardzo istotną rolę w pozycjonowaniu sklepu oraz ułatwia klientom poruszanie się po sklepie.

 • Wpisy blogowe
 • Copywriterzy Exelmedia, poza optymalizacją treści na podstronach klienta, zajmują się także tworzeniem specjalistycznych treści, które następnie wykorzystywane są na blogu Meble Kukułka.

3. Efekty współpracy

Rozpoczęcie działalności w branży e-commerce wydaje się trudnym zadaniem, które wymaga specjalnych umiejętności. Niemniej, równie duże, o ile nie większe wyzwanie stanowi wypozycjonowanie swojego sklepu i osiągnięcie dobrych wyników sprzedażowych. Proces ten wymaga ciężkiej pracy i poświęcenia mu niemałej liczby godzin. Jako Agencja E-commerce Exelmedia posiadamy bogate doświadczenie w prowadzeniu sklepu online i specjalizujemy się w optymalizacji SEO, tworzeniu wartościowych treści oraz prowadzeniu sklepu z punktu technicznego. Dlatego też w niedługim czasie udało nam się osiągnąć bardzo dobre wyniki ze sklepem meblowym Meble Kukułka. Nasza roczna współpraca przyniosła znaczną poprawę widoczności sklepu w wyszukiwarkach, udało nam się zwiększyć ruch na stronie, a przy tym liczbę klientów i sprzedaż. To jednak nie koniec współpracy i jesteśmy przekonani, że kolejne miesiące pozwolą nam na jeszcze większy rozwój i stałe polepszanie wyników.

Meble Kukułka – Case Study 2022 – widoczność SEMSTORM

Widoczność według SEMSTORM – TOP 50

 

Widoczność według SEMSTORM – TOP 20

 

Widoczność według SEMSTORM – TOP 10

 

Widoczność według SEMSTORM – TOP 3

Meble Kukułka – Case Study 2022 - Dane GSC

Meble Kukułka – Case Study 2022 – AhrefsMeble Kukułka – Case Study 2022 – Google Analytics

Dane z Google Analytics od 1 kwi 2021 do 27 mar 2022

Wykres przychodów SEO

Wykres przychodów Google ADS:

Wzrost sprzedaży e-commerce Meble Kukułka

1. Zakres działań

 • Reklamy Google Ads
 • Optymalizacja techniczna
 • Optymalizacja SEO
 • Link building – linkowanie

2. Efekty współpracy

Od samego początku naszej współpracy obraliśmy strategię, która miała przynieść poprawę sprzedaży i zwiększenie zainteresowania ofertą sklepu Meble Kukułka. Każdy aspekt z zakresu działań miał duży wkład w ostateczny wynik, aczkolwiek najważniejszym elementem, który przyczynił się do skoku sprzedaży miała niezwykle skuteczna reklama Google Ads. W ten sposób udało nam się w dużym stopniu poprawić wyniki finansowe naszego klienta

Dzięki przyjętej strategii, którą było skupienie szczególnej uwagi na głównych produktach, takich jak kanapy, fotele, sofy i inne, które dostępne są w asortymencie Meblekukulka.pl udało nam się zanotować niesamowity wzrost sprzedaży – głównie w Google Ads, gdzie produkty te są promowane. Finalnie udało nam się poprawić sprzedaż o ponad 300%, a to głównie dzięki samemu Google Ads, ponieważ poprawki SEO dopiero zaczynają przynosić efekty, które jeszcze mocniej poprawią nasze wyniki.

Realizując poszczególne kampanie Google Ads przeprowadzaliśmy kompletną analizę konkurencji oraz badaliśmy zachowania klientów, dzięki czemu wyodrębniliśmy profil potencjalnego klienta. Bazując na tych danych oraz aktualnie panujących trendach w świecie designu udało nam się skutecznie realizować kolejne reklamy Google Ads.

Meble Kukułka – Case Study 2022 – Google Analytics

Dane z Google Analytics od 1 kwi 2021 do 27 mar 2022

Skontaktuj się z nami

Dzwonię w sprawie nowej usługi
Proszę o kontakt
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności

Zobacz więcej pozycji

Porozmawiajmy o twoim marketingu

Dzwonię w sprawie nowej usługi
Proszę o kontakt
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.