Reklama sklepu internetowego. Gdzie i jak się promować?

Reklama to podstawowe narzędzie, które od wieków wykorzystywane jest w handlu. Nie inaczej wygląda to w sprzedaży internetowej. Sklepy internetowe również muszą zadbać o skuteczną reklamę, która pozwoli im na maksymalizację zysków oraz pozyskanie nowych klientów. Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób reklamować sklep internetowy? Sprawdźmy to!

Skontaktuj się z nami

Dzwonię w sprawie nowej usługi
Proszę o kontakt
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności

Dlaczego warto zadbać o reklamę sklepu internetowego?

Zanim przejdziemy do sposób reklamowa sklepu online, sprawdźmy dlaczego właściwie reklama ma tak duże znaczenie? Porównajmy to do sklepu stacjonarnego. Jeśli posiadalibyśmy biznes, który w żaden sposób nie wyróżniałby się na tle innych budynków – żadnej tabliczki, szyldu, witryny wystawowej – wówczas nikt nie wiedziałby nawet, że przechodzi obok sklepu. Podobnie wygląda to w przypadku e-commerce. Internetowy sklep bez reklamy jest zupełnie niewidoczny, a co za tym idzie nie przynosi zysków i nie pozyskuje nowych klientów. To właśnie dlatego reklama sklepu internetowego ma tak ogromne znaczenie.

Jak reklamować sklep online?

W przestrzeni internetowej dostępnych jest wiele sposób reklamowania swojego biznesu. Jednym z najpopularniejszych i przynoszącym wiele korzyści są reklamy Google Ads, czyli różnorodne reklamy w wyszukiwarce Google. Według szacunków Shoper, reklamy Google Ads zapewniają aż 30% ruchu w sklepach internetowych Shoper! Warto w tym miejscu wspomnieć też o tym, jakie są rodzaje kampanii Google Ads. Wyróżniamy reklamy Google Ads Search (reklamy tekstowe), Google Ads PLA (reklamy produktowe), Google Ads Display i YouTube (reklamy graficzne i video) czy Google Ads remarketingowe (reklamy skierowane do użytkowników, którzy już wcześniej odwiedzali Twój sklep). Kolejnym sposobem na promocję sklepu online jest reklama w Social Mediach. Według raportu Shoper, reklamy sklepów internetowych Shoper w Social Mediach zapewniają 13% ruchu. Spośród najpopularniejszych obecnie reklam w mediach społecznościowych wyróżniamy Facebook Ads, Instagram Ads czy reklamy sklepów online na TikToku. Innym sposobem na skuteczną reklamę sklepu internetowego jest zadbanie o pozycjonowanie swojej strony i tworzenie wartościowych treści, dzięki którym poprawi się widoczność Twojego sklepu w wyszukiwarce.

Reklama dla sklepów internetowych – Exelmedia

Wiesz już jakie są sposoby na reklamie swojego biznesu w sieci. Teraz pozostaje jedynie kwestia tego czy lepiej samodzielnie zadbać o reklamę czy powierzyć to specjalistom. Oczywiście możesz spróbować w tym swoich sił, jednak stworzenie i prowadzenie dobrej, a co ważniejsze, skutecznej kampanii Google Ads czy w Social Mediach to zadanie wymagające wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Dlatego zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty! Jesteśmy Agencją Marketingu E-commerce i specjalizujemy się w pozycjonowaniu sklepów internetowych, a także prowadzimy kampanie Google Ads czy reklamy w mediach społecznościowych dla e-commerce. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami już dzisiaj!

Porozmawiajmy o uczciwym marketingu

Dzwonię w sprawie nowej usługi
Proszę o kontakt
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.