WooCommerce czy Shoper?

Handel internetowy, zwany równie często e-commerce to coś, co w ostatnim czasie bardzo mocno zyskało na popularności. Podczas pandemii wiele osób korzystało z zakupów przez internet i widząc, jakie niesie to korzyści, możliwości i oszczędność czasu zostało już przy tej formie zakupów.

Skontaktuj się z nami

Dzwonię w sprawie nowej usługi
Proszę o kontakt
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności

WooCommerce czy Shoper?

Handel internetowy, zwany równie często e-commerce to coś, co w ostatnim czasie bardzo mocno zyskało na popularności. Podczas pandemii wiele osób korzystało z zakupów przez internet i widząc, jakie niesie to korzyści, możliwości i oszczędność czasu zostało już przy tej formie zakupów. Widząc to duża liczba sklepów stacjonarnych zaczyna przenosić swoje biznesy do sieci, a także wiele osób decyduje się na założenie zupełnie nowego e-biznesu. Do tego jednak potrzebna jest platforma sprzedażowa, która umożliwi stworzenie i udostępnienie e-sklepu. Z naszej strony pragniemy zachęcić do wyboru gotowych platform e-commerce, które sprawią, że Twoja przygoda z e-handlem będzie o wiele łatwiejsza! Pozostaje jednak kwestia, która platforma jest najlepsza? Poniżej znajduje się zestawienie dwóch, bardzo popularnych platform e-commerce – WooCommerce i Shoper. Sprawdź nasze porównanie i uzyskaj odpowiedź na pytanie WooCommerce czy Shoper!

WooCommerce vs Shoper - zacznijmy od początku

Pierwszym co należałoby zrobić jest krótkie omówienie WooCommerce oraz Shoper. Każda z tych platform jest dobrze znana w branży handlu online i cieszy się niemałą popularnością. Zagłębmy się jednak w szczegóły – platforma WooCommerce oparta jest na modelu Open Source, natomiast Shoper funkcjonuje na modelu SaaS. Niewiele Ci to mówi? Pozwól, że wyjaśnimy! Open Source jest to model, w którym uzyskujesz pełen dostęp do kodu sklepu i możesz dokonywać w nim zmian zgodnie z własnym upodobaniem. Jednak wymaga to od Ciebie dużego doświadczenia i umiejętności w programowaniu, ponieważ jako osoba niedoświadczona prawdopodobnie nie będziesz w stanie zrozumieć panelu WooCommerce i będzie stanowił on dla Ciebie ogromne wyzwanie. Z kolei model SaaS to gotowe oprogramowanie, które możesz dowolnie wykorzystywać na własne potrzeby. W tym przypadku dostajesz gotowy produkt, na którym od razu możesz zacząć działać. Shoper oferuje zarazem duże możliwości i łatwy oraz intuicyjny panel, więc świetnie spisze się on zarówno dla osób o małym doświadczeniu, jak i tych bardziej zaawansowanych.

WooCommerce i Shoper – cena

Cena WooCommerce i Shoper to jeden z tych elementów, który najbardziej ciekawi osoby zainteresowane e-sklepem. Pierwsza z platform ogłasza się jako darmowe oprogramowanie, jednak czy w rzeczywistości nie musimy za nie płacić? Nie do końca. Co prawda WooCommerce oferuje darmowy „szkielet sklepu”, jednak to by było na tyle. Za różne dodatki, grafiki, hosting czy wsparcie techniczne należy już zapłacić i to wcale nie małe pieniądze. Natomiast sklep Shoper jest platformą płatną, z comiesięcznym abonamentem. Niemniej w cenie abonamentu, która zaczyna się już od 79 zł/msc uzyskujemy dostęp do szablonów i grafik sklepu, różnych dodatków, aplikacji, pełnego oprogramowania oraz wsparcia specjalistów technicznych. Oznacza to, że co prawda musimy zapłacić za nasz sklep, jednak doskonale wiemy w co inwestujemy nasze środki i co zyskujemy w zamian. Jak więc wypada porównanie WooCommerce vs Shoper?

WooCommerce / Shoper – czy warto?

Powyższe porównanie zwieńczymy podsumowaniem i ostateczną odpowiedzią na pytanie WooCommerce czy Shoper? Jak zostało już omówione, WooCommerce to platforma przeznaczona dla osób bardziej doświadczonych, które miały już styczność z e-commerce oraz programowaniem. Sklep WooCommerce daje spore możliwości, jednak nie są one przeznaczone dla wszystkich, a za dodatkowe funkcje musimy zapłacić. Z drugiej strony mamy sklep Shoper, a więc odpowiedni wybór dla osób całkowicie „zielonych” w e-handlu, jak i tych, których możemy nazwać specjalistami e-commerce. Ponadto Shoper nie posiada ukrytych opłat, jest bardzo łatwy w obsłudze, a zarazem jest przejrzysty i przystępny dla każdego. Biorąc to pod uwagę możemy uznać, że zdecydowanie lepszym wyborem okazuje się Shoper i to na niego warto postawić, kiedy zdecydujemy się na wkroczenie do świata handlu internetowego!

Porozmawiajmy o uczciwym marketingu

Dzwonię w sprawie nowej usługi
Proszę o kontakt
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.